Для чого потрібні електронні торгівельні майданчики

В зв’язку з суттєвими змінами, що сталися в українському законодавстві декілька років тому, державне майно відтепер продається лише відкрито на онлайн торгах, що проводяться в системі Прозорро.Продажі.

Ця система представляє собою велику базу даних лотів: державного, приватного чи комунального майна, яке продається чи здається в оренду. Із-за того, що ця система не наділена необхідним функціоналом, вона не може забезпечити взаємодію між продавцями та покупцями, тому цю функцію виконують електронні торгівельні майданчики (ЕТМ), більш детально про які можна дізнатися на сайті Української універсальної біржі sale.uub.com.ua.

Ключовою задачею цих торгівельних майданчиків являється реєстрація користувачів (продавців та покупців), а також забезпечення їх взаємодії через підписання електронних договорів купівлі-продажу. Наразі діє понад 4 десятки таких майданчиків і всі вони акредитовані в системі Прозорро.Продажі. Хоча усі їх правила є уніфікованими і вони під’єднані до єдиної бази даних, все ж відмінності між ними існують.

Головні функції електронних платформ:

  1. Реєстрація продавців та покупців.
  2. Технічне забезпечення проведення аукціонів.
  3. Надання усіх необхідних навчальних матеріалів щодо роботи в системі.
  4. Надання консультаційних послуг.
  5. Допомога в пошуку потрібного лоту.
  6. Збур гарантійних внесків.
  7. Забезпечення підписання договорів між продавцями та переможцями торгів.
  8. Шифрування даних користувачів.
  9. Перевірка документів сторін договору.
  10. Вирушення спірних питань, що можуть виникнути між сторонами.

Відмінності між електронними торгівельними майданчиками

Всього налічується лише 3 відмінності таких платформ. По-перше, це якість надання консультаційних послуг. Деякі ЕТМ мають в своєму штаті багато кваліфікованих менеджерів, які оперативно відповідають на питання користувачів та надають повну інформацію в доступній формі. По-друге, відмінністю також є зручність інтерфейсу сайту. Для багатьох користувачів це є головним критерієм вибору торгівельної платформи, тому ЕТМ постійно оновлюють свої сайти, роблячи їх більш зручними для користування.

По-третє, торгівельні платформи також можуть відрізнятися рівнем технічної підтримки. В зв’язку з тим, що аукціони тривають недовго і проводяться в назначений час, ЕТМ повинен забезпечити стабільний доступ до торгів без технічних збоїв в роботі сайту.

В усьому іншому торгівельні майданчики є схожими: вони відображають одні й ті самі лоти та характеризуються однаковими тарифами. Щоб дізнатися про те, як продається деревина в Україні за допомогою таких торгівельних платформ, можна перейти за посиланням https://sale.uub.com.ua/ru/news/kupyty-dub-kruglyak-na-publichnomu-aukcioni-prozorro-prodazhi.

Умови участі в онлайн аукціонах є однаковими для усіх учасників, завдяки чому малі підприємці можуть конкурувати з представниками великого бізнесу на рівних умовах.