Процедура продажу необроблених лісоматеріалів в Україні

Відкриті продажі лісоматеріалів – це біда, котра дуже довго послабляла нашу державу, а зокрема її економіку. Завдяки незаконним махінаціям по вирубці лісів, а також супроводжуючі їх корупційні схеми що були тісно зв’язані із продажами лісоматеріалів, України кожен рік втрачала цілу купу грошових надходжень.

В минулому році ситуація значно покращилась оскільки вступили в дію постанови Кабінету Міністрів України, націлені на впровадження системи Прозорро на ринок необробленої деревини. З того часу, лісні господарства України зобов’язані реалізовувати всю лісну продукцію через систему Прозорро.

Відтепер, реалізація необробленої деревини за допомогою тіньових схем та корупційних домовленостей провести неможливо. Уряд країни вирішив, що зламати роками розквітаючу кримінальну павутину можливо лише відкривши цей ринок для всіх громадян.

Нові правила продажу деревини в Україні

України славиться своїми лісами. Багата частка нашої території вкрита ними. Ми посідаємо аж дев’яте місце в Європі по відсотку лісосмуги в країні. Запаси необробленої деревини в Україні дозволяють займати шосту позицію серед країн Європи. Всі ці умови самі закликають становитись лідерами на ринку необробленої деревини.

За допомогою товарних бірж, як Українська універсальна біржа, ми має можливість реалізувати весь потенціал нашої держави. Це сприятиме як внутрішній економіці в країні, так і зовнішній. Внутрішня економіка покращується за рахунок сплати податків підприємствами, котрі займаються лісовою промисловістю.

Однак, щоб стимулювати підприємства платити податки, варто прикрити всі тіньові схеми, котрі використовують не надійні підприємства. Таки чином у всіх інших не буде ані можливості, ані необхідності обдурювати один одного та державу в цілому. Найпоширенішими проблемами на ринку необробленої деревини було зафіксовано:

  1. Замовчування реальної ціни на продукцію, що реалізується під час торгів необробленим лісом;
  2. Невиконання умов договорів на поставку та продаж зазначеного продукту;
  3. Продажі неякісного товару поряд із якісним у зв’язку із необхідністю лісних господарств заробляти більше грошей.

Реалізація необробленої деревини на sale.uub.com.ua допомагає виключити всі ці недоліки. Процедура доступна будь кому, хто зареєструється на електронному майданчику. Вся інформація стосовно учасників, аукціонів та їх результатів завжди знаходиться у відкритому доступі.

Як проходить процедура продажу на УУБ

Як вже було зазначено, щоб перейти до онлайн-аукціонів варто зареєструватись на електронному майданчику системи Прозорро.Продажі. Лідером у сфері лісоматеріалу виступає саме Українська універсальна біржа. Всі тонкощі процесу описано на сторінці https://sale.uub.com.ua/news/prodazh-derevyny-na-elektronnyh-torgah-prozorro-sale. Це інформаційний сайт товарної біржи, котрий розрахований на отримання достовірної та актуальної інформації про торги.

Лише за минулий рік, учасники торгів на Українській універсальній біржі змогли провести 1500 аукціонів. Всі вони були успішно виконані під керівництвом адміністрації ресурсу, та під доглядом всій учасників закупівель. Держава отримала загальний прибуток у розмірі в 330 мільйонів гривень, що було дуже вчасно, враховуючи пандемію коронавірусу в країні.

Завдяки онлайн0системі, пандемія жодним чином не змогла перешкоджати процесу проведення торгових операцій. Це ще одна підстава стверджувати, що експериментальна система Прозорро працює та дає свою користь для всієї України.