Реалізація лісу в Україні та її особливості

Лісоматеріали, що являються необхідною сировиною для багатьох сфер господарювання, продаються в Україні через систему Прозорро.Продажі. Ця система була створена в 2016 році в якості підсистеми центральної системи Прозорро. З 2020 року ринок деревини майже повністю перейшов в сферу онлайн. Лісгоспи України, які щорічно продають понад 1,4 частини своїх запасів деревини, повинні реалізовувати її через онлайн торги. При цьому є особливі умови щодо формування лотів:

  • в одному лоті може знаходитися деревина тільки одного виду;
  • об’єм одного лоту не повинен бути меншим за 150 кубічних метрів лісу;
  • вартість лоту повинна починатися від 200 000 гривень.

Які види деревини продаються на електронних торгах

Тут можна придбати деревину будь-якого класу: від найвищого до найнижчого. Продаються тут також і дрова для промислового використання. Є хвойні та листяні породи дерев. Тут можна придбати сосну, ялину, дуб, вільху, березу, бук, тополю та багато інших видів необробленої деревини. Лісові господарства України здійснюють санітарну вирубку дерев, у зв’язку з якою у них і накопичується деревина. Зрубують дерева, уражені шкідниками, а також сухі та повалені дерева. Отриману деревину продають на онлайн торгах в якості технічної сировини, що реалізується по вигідній ціні.

Опис лоту

Детальний опис лоту буде включати в себе дані про об’єм деревини, її клас якості, сорт, а також фізичні, механічні, екологічні та санітарні характеристики. Детальніше дізнатися про це можна за посиланням https://sale.uub.com.ua/ru/news/lis-na-prozoro-prodazhi-vzyaty-uchastq-u-torgah-na-majdanchyku-uub.

Фізичні характеристики деревини вказують на наявність чи відсутність на стовбурі гнилих ділянок. На основі механічних якостей цієї сировини визначається кривизна стовбуру, а також кількість сучків. В залежності від того, в якій природній зоні зростали дерева, і будуть визначатися їх екологічні властивості. Під санітарними характеристиками деревини розуміється визначення того, чи була вона завезена із зони сильного радіаційного чи хімічного забруднення.

В детальному описі лоту також буде міститися інформація стосовно початкової вартості та розміру гарантійного внесу. Цей внесок є обов’язковим для тих, хто бажає прийняти участь в торгах. У випадку, якщо потенційний покупець, що сплатив гарантійний внесок, не став переможцем торгів, вся сума внеску буде повернена йому в повному обсязі. Ознайомитися з правилами участі в онлайн торгах деревиною можна на сайті Української універсальної біржі sale.uub.com.ua. Тут також є багато цікавого матеріалу щодо продажу держмайна в Україні.

Прозорро.Продажі – це офіційний державний ресурс, через який здійснюється продаж майна підприємствами будь-якої форми власності. Тут немає змов та корупції, тому торги проводяться чесно та прозоро. Для участі в аукціоні потрібно зареєструватися на будь-якому акредитованому торгівельному майданчику. Обирати електронний майданчик варто на основі зручності користування сайтом та якості консультаційних послуг.