Вигідні ціни та безпечні угоди: що треба знати про публічні торги деревиною на аукціонах

Велика частка вітчизняного ринку деревини знаходиться у тіні. Із-за цього держава щорічно недотримує до казни величезні суми. Страждають також учасники ринку, які ризикують при торгівлі з недобросовісними партнерами отримати деревину низької якості або зовсім втратити гроші. Для того, щоб зробити ринок прозорим, забезпечити рівні умови для усіх учасників та знизити кількість зловживань, уряд запустив онлайн аукціони для торгівлі деревиною. 

Яка деревина має продаватись на відкритих аукціонах Прозорро

У 2020 році з ініціативи Уряду України великі угоди з торгівлі деревиною потрібно проводити через публічні аукціони Прозорро. Це дозволило вирівняти ціни на ринку та частково вивести з тіні частину обороту. Незважаючи на те, що роботи буде ще багато, перші результати вже видно неозброєним оком.  Бізнес втомився від корупції, зловживань та нечесних правил гри.  Тому перспектива працювати на чесних, прозорих умовах, багато хто сприйняв з ентузіазмом.

Сьогодні проводити торги деревиною через публічні аукціони зобов’язані:

  • великі підприємства з річним доходом понад 10 млн грн;
  • постачальники, які реалізують сировину на суму 200 тис. грн та більше;
  • продавці, які постачають 150 кубів деревини та більше.

Торгівля через відкриті аукціони прозора. Це оцінило багато споживачів деревини, які вважають за краще не ризикувати, а купувати якісну сировину безпосередньо у провідних лісгоспів країни.  Відсутність посередників, мінімальні ризики дозволили стабілізувати ціну. І сьогодні вартість лісу при продажу через аукціони Prozorro практично не перевищує його відпускну вартість за прямими контрактами.

Реєстрація на майданчику

Щоб брати участь в публічних торгах деревиною, досить зареєструватися на одній з акредитованих електронних майданчиків Прозорро, такій як Українська енергетична біржа. Після цього продавець отримує можливість виставляти свої лоти, які будуть доступні для покупців з усіх регіонів країни, а покупець може переглядати лоти відповідної сировини та пропонувати свою ціну. Процедура торгів проходить чесно, всі учасники мають рівні умови.  Дізнатись котирування на сировину та зареєструватися на акредитованому електронному майданчику системи ProZorro.Sale можна за посиланням: https://www.ueex.com.ua/presscenter/news/kupiti-brus-suhostou-dlya-virobnichih-potreb-na-majdanchiku-tb-u/.