Проктогія вивчає захворювання, які пошкоджують товстий кишечник. Часто люди, зіткнувшись з подібними проблемами, відчувають сором и страх, відкладують відвідини проктолога на більш пізніший термін, що приводить до виникнення ускладнень. При відсутності своєчасного лікування деякі недуги товстого кишечника стають небезпечними для здоров’я і життя.
Підготовчі етапи до огляду проктологом
Перед тим, як відвідати лікаря-проктолога для діагностування захворювання, необхідно попередньо підготуватись. За 3-4 дні перед оглядом і діагностикою пацієнт повинен провести спеціальну підготовку при дотриманні деяких правил. Це стосується раціону харчування. Деякі страви необхідно обмежити. За 2 дні не можна вживати продукти, які викликають сильне газоутворення. Це стосується:
- винограду і яблук;
- капусти;
- бобових;
- випічки;
- газованої води.
Якщо відчувається вздуття кишечника навіть після введення обмежень, скористайтесь активованим вугіллям. Його 4 таблетки допоможуть усунути неприємні симптоми метеоризму.
Якщо візит до лікаря запланований на ранок, повечеряти можна чимось легким, наприклад бульйоном. Вранці бажано не їсти, але якщо хочеться, дозволяється сніданок, складений з кусочку сиру, вареного яйця і чаю.
Думки про огляд лікарем-проктологом викликають хвилювання майже у кожної людини. Тому не менш важливо підготовити себе психологічно. Хворий сприймає данну процедуру, як щось кошмарне, що негативно відображується на його стані. Ознайомившись з порадами лікарів, загальними рекомендаціями і відгуками, пацієнт може самостійно вибирати спеціаліста. Такі дії зменшить хвилювання перед обстеженням.
Не менш важливим питанням вважається необхідність проведення процедур для очищення кишечника перед оглядом.
Для підвищення ефективності діагностики і покращення інформативності процедури спеціалісти рекомендують проведення очищення кишківника клізмою. Його виконують за 3 години до огляду 2 рази з перервою в 45 хвилин.
В інщому випадку можна скористатись сучасною мікроклізмою «Мікролакс». Завдяки спеціальному масляному розчину, який входить в її склад, можна легко почистити кишечник, не травмуючи слизисту.
Провівши всі процедури, пацієнт може спокійно йти на огляд до проктолога.
Як викликати педіатра додому?
Послугу виклику лікаря додому надають не тільки спеціалісти проктології «Столиця». Якщо вам потрібен педатр, ви можете звернутись в клініку «МедДопомога». Виклик педіатра додому — затребувана послуга, завдяки якій існує можливість отримати медичну консультацію в умовах, комфортних для дитини. При цьому скорочується ризик можливого зараження в умовах лікарні і усувається можливість погіршення її стану. Скористатись такою можливістю можуть батьки новонародженого немовляти, дошкільняти і навіть школяра, попередньо ознайомившись з деякими правилами.
Для виклику лікаря телефонують в клініку і повідомляють про необхідність консультації педіатра вдома. Також надають таку інформацію:
- персональні дані пацієнта (прізвище, ім’я, по батькові);
- точну дату народження, вік;
- адресу проживання;
- мету виклику і симптоми.
Спецальна підготовка для консультації з лікарем не потрібна. Якщо дитина часто проявляє роздратованність та примхливість, батьки повинні пояснити в загальних рисах, чому приїде лікар.
Огляд педіатром в домашніх умовах кардинально не відрізняється від клінічного. Лікар має з собою всі необхідні інструменти та бланки. Під час візиту він огляне дитину, якщо це можливо, діагностує захворювання і призначить лікування.