Хто може брати участь в тендерах з виконання будівельних робіт

Проведення електронних торгів на будівництво будівель, житлових споруд й тому подібних об’єктів мало чим відрізняється від того, як проходять інші види торгів. Різниця може бути лише в вимогах, які висуваються до учасників. Тобто, коли мова йде про які мінімальні ремонтні роботи, то вимоги можуть бути досить простими. Інша справа, коли мова йде про будівництво житлової споруди. В такому випадку, перевага замовника буде віддаватись скоріш тим учасникам, які можуть запропонувати високу якість виконаної роботи.

Принцип участі залишається тим самим і вам буде потрібно скористатися послугами одного з електронних майданчиків. Ви маєте можливість обрати той ресурс, який вам сподобається більше за все. Головна вимога до нього – це акредитація в системі ПроЗорро. Це максимально важливий пункт, який потрібно брати до уваги в обов’язковому порядку.

Хорошим тому прикладом може стати сайт tender.uub.com.ua, який вже давно перевірений часом і тисячами учасників, які встигли скористатися його послугами.

Хто може стати учасником?

Це одне з найбільш актуальних питань і однозначної відповіді на неї немає. Вся справа в тому, що багато залежить від замовника й вимог, які він виставляє до учасників.

Якщо говорити про відкритий формат торгів, то до участі допускаються всі, починаючи з фізичних та юридичних осіб і закінчуючи компаніями.

При цьому, особливої уваги тут заслуговують торги з обмеженою участю. В таких випадках, частина потенційних виконавців буде відсіюватись

Таке може зустрічатись по таким причинам, як:

  • Виконання небезпечних робіт, важливість знання вузькопрофільних технічних моментів, які є обов’язковими для будівництва різних типів об’єктів;
  • Будівництво доріг регіонального та державного значення. До таких робіт допускаються установи, які перевірені часом;
  • Серйозні вимоги – є окремі випадки, коли для участі в торгах потрібно мати в наявності різні ліцензії та сертифікати, що також може дуже швидко відсіяти велику частину учасників.

Тож, в такій ситуації дійсно є сенс брати до уваги всі ці моменти. В тих випадках, коли участь є обмеженою, краще витратити свій час на те, щоб знайти інший лот, який є менше вибагливим в плані критеріїв та вимог до учасників. Користуючись послугами української універсальної біржі зробити це не так важко.